Kumpir

Kumpir. Bol suda yıkadığınız büyük boy patateslerin üzerini kağıt havlu yardımıyla kurulayın. Patateslerin üzerini keskin bir bıçak yardımıyla birkaç yerinden delin. Tavuklu Kumpir. Özel MrKumpir® patatesinin, Özel Tereyağı ve Özel Kaşar İle Harmanlanmış hali Orjinal MrKumpir®, lezzetiyle sizi şaşırtacak.

Kumpir Fast food restaurant in Istanbul, Turkey. Mutfak Tüyoları – Kumpir en sevilen ve en lezzetli sokak lezzetlerinin başında geliyor. Kaşık kaşık yiyeceğiniz, üzerine bol ketçap ve mayonez ekleyince gerçek bir şölene dönecek olan bu kolay kumpir tarifini mutlaka deneyin! You can cook Kumpir using 12 ingredients and 7 steps. Here is how you achieve that.

Ingredients of Kumpir

 1. It’s 4 of pommes de terres.
 2. You need 4 cc of beurre.
 3. Prepare 4 cs of fromage fondu.
 4. It’s 4 of tranches de cachir.
 5. It’s 4 of tranches de pâté fumé.
 6. It’s 50 g of d'olives vertes dénoyautées en tranches.
 7. It’s 50 g of d'olives noires dénoyautées en tranches.
 8. It’s 100 g of fromage râpé.
 9. It’s of Sel.
 10. It’s of Poivre noir.
 11. Prepare of Mayonnaise.
 12. You need of Du papier aluminium.

Dışarıda kumpir yerken nasıl malzemeden yapıyorlar acaba, kullandıkları malzemeleri yere düşürdükten sonra yıkıyorlar mı gibi hijyenik kaygılarınız son bulacak bu tarifle birlikte. Patatesleri yıkayıp, kurulayalım ve teker teker alüminyum folyo ile saralım. Ben kumpir ile tanışalı çok olmadı. Evde kumpir yapmanın bu kadar olacağını hiç tahmin etmiyordum. Çok sevdiğim ve ne zaman dışarıda yemek yiyecek olsak, genelde öncelikli tercihim olan kumpiri boşu boşuna özlüyormuşum. 🙂.

Kumpir step by step

 1. Commencez par lavez les pommes de terres et envelopper chaqu'une dans du papier aluminium..
 2. Placez les dans un plateau et les enfourner dans un four préchauffé a 180 degrés 1heure, ensuite les sortir pour vérifier la cuisson avec le couteau si c'est pas cuit les remettre au four une demi heure de plus et d'il faut les remettre un peu plus jusqu'à ce d'elles soient cuites..
 3. Une fois cuites enlevez le papier aluminium et les découper au centre..
 4. Mettez au centre la cc de beurre et écrasez la chaire sans abîmer la peau..
 5. Rajoutez le sel, le poivre noire et le fromage fondu et bien écraser pour obtenir une belle texture lisse..
 6. Finissez par rajoutez le reste de la garniture qui se compose de cachir et le pâté découpés en morceaux, les olives vertes et noires, le fromage râpé et la mayonnaise..
 7. PS: vous pouvez mettre tout ce que vous voulez dans votre kumpir comme du mais, poivron, oignon….

Ev yemeği tarifleri bu kez türkiyede herkes tarafından çok sevilen leziz bir gerçek kumpir tarifi ile karşınızda. Fırında yapılan bu kumpirin dışarıda satılanlardan hiç bir farkı yok evde kolaylıkla. Последние твиты от Mr. Dünyayı Doyuran Lezzet/The Taste Saturating The World. ev yapımı kumpir. Fırında Pişirme Tarifleri, Iyi Yemek, Leziz Yemek, Kişler, Tatlılar. Sevdiklerinizle birlikte keyif alarak yiyeceğiniz Kumpir tarifimizi evinizde kolayca yapabilirsiniz.